Regisztráció     Kezdőlapom!         
Főoldal arrow Magazin arrow Hírek arrow Abarth 695 Tributo Ferrari - Rokonság
Főmenü
Főoldal
Magazin
Sport
Katalógus
Használtautók
Galéria
Linkek
Hírlevél archívum
Elérhetőségeink
Listázó
Keresés
Videók
Jogi tanácsok
Magazin
Hírek
Bemutató
Teszt
Történelem
Kiemelt oldalak
IAA 2011
Mítoszok földjén - Ferrari Múzeum
RSS
feed image
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre!







 

Ossza meg ezt a cikket barátaival és ismerőseivel a Facebookon!

Abarth 695 Tributo Ferrari - Rokonság

PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2010. november 18. csütörtök 13:35
Abarth 695 Tributo Ferrari - Rokonság
Az Abarth ismét "fejet hajt" a nagy rokon, a Ferrari előtt.

 

Az Abarth jelentősen hozzájárult az olasz versenygépek legendává válásához
Az Abarth és a Ferrari olyan márkák, melyek nagy odaadással és meggyőződéssel hozzájárultak ahhoz, hogy az olasz versenygépek, autók legendává váljanak az egész világon. Ráadásul a két cég között régóta - hol szorosabb, hol lazább - kapcsolat van, 1953-ban például egy teljesen egyedi közös alkotás született ebből a „rokonságból", a Ferrari 166/250 MM Abarth. Hosszú idő eltelte után, most ismét barátibb a viszony, 2009-ben a kis „tuningműhely" 200 különleges 500-as szállított a Ferrari kereskedőknek, barátságuk jelképéül. Majd nem sokkal ezután elkészült egy ennél is exkluzívabb sorozat, a 695 Tributo Ferrari első generációja, mely lehetővé tette a Ferrari ügyfelei számára, hogy egy, a városi mobilitásnak minden szempontból megfelelő, apró sportkocsival közlekedhessenek.
Ez már a második nemzedék az Abart 695 Tributo Ferrariból
Az új, decemberben debütáló nemzedék számos ponton különbözik az elődjétől, a legjelentősebb változások természetesen a motortérben történtek. Az 1,4 T-Jet erőforrásból 180 lóerőt passzíroztak ki a Ferrari és az Abarth mérnökei, emellé pedig egy kormányról is kapcsolható MTA - manuálisan is kapcsolható automata - váltót illesztettek. A határokat feszegető mini 17 colos Ferrari felniket, módosított futóművet és fékrendszert kapott, az exta teljesítménytöbblettel többek között Brembo fékek birkóznak meg. A kettős üzemmódú „Record Monza" kipufogó már csak ráadás: részben hozzájárul a nagyobb teljesítményhez, míg 3000 fordulatszám felett felejthetetlenül dalol.
Sportüléseket és kormányról is kapcsolható automata váltót is kínál a kis Abarth
Természetesen a külsőn is történtek stilisztikai változások, a legfeltűnőbb a Modena sárga fényezés, ugyanakkor Scuderia pirosban is rendelhető az Abarth. A külső tükrök szénszálas házat, a légbeömlők szürke fényezést kaptak, a Xenon fényszórók pedig minden időjárási körülmények között kiváló hatékonyságot garantál.
Abarth 695 Tributo Ferrari
Az utastérben Abarth Corsa (by Sabelt) sportülések várják a pilótát, melyek nemcsak remekül tartják a testet, hanem jelentősen csökkentették a „versenygép" súlyát. A bőr kormánykerék varrásának öltései harmonizálnak a fényezéssel, a pedálok fémből készültek, s feltűnik rajtuk az apró Abarth embléma. Ahogy még számtalan helyen, a 695 tributo Ferrari sorozatszámát jelző fémplakett viszont természetesen egyedi.

 

Utolsó frissités ( 2010. november 18. csütörtök 13:39 )
 
< Előző   Következő >


Copyright (C)2005-2007 Autós Világ I Médiaajánlat I Impresszum