Regisztráció     Kezdőlapom!         
Főoldal arrow Magazin arrow Hírek arrow Felnőtt - Mitsubishi Colt 2008
Főmenü
Főoldal
Magazin
Sport
Katalógus
Használtautók
Galéria
Linkek
Hírlevél archívum
Elérhetőségeink
Listázó
Keresés
Videók
Jogi tanácsok
Magazin
Hírek
Bemutató
Teszt
Történelem
Kiemelt oldalak
IAA 2011
Mítoszok földjén - Ferrari Múzeum
RSS
feed image
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre!







 

Ossza meg ezt a cikket barátaival és ismerőseivel a Facebookon!

Felnőtt - Mitsubishi Colt 2008

PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2008. október 08. szerda 12:11
A Colt egy sportos örökséggel rendelkező márka modellcsaládjának legifjabb tagja. Így nem véletlen, hogy a Mitsubishi Design Europe munkájának köszönhetően a japán kisautó új generációja jóval közelebb került a nagyon látványos és népszerű Lancerhez.
Az előd buszlimuzinosan magas formáját szélesebb és alacsonyabb karosszériával felváltó újdonságon először a feltűnő „vadászrepülős" hűtőmaszk szúr szemet, s az A-oszlop előtt valamennyi karosszériaelem új lett. Ám ez a merész, de nagyon is következetesen alkalmazott új vizuális személyazonosság nagyon harmonikusan illik bele a Colt teljes formai koncepciójába. Ugyanez érvényes az első sárvédők izmos kontúrjaira, valamint az ezeket kiegészítő, „szamurájos" fényszórókra, amelyeket az új Lancer ihletett, s amelyek hozzájárulnak az erőteljesebb megjelenéshez és a javított gyalogos biztonsági szinthez.
Oldalnézetből a nyújtottabb alakú oldalablakok tűnnek fel, illetve sötétek lettek a küszöbidomok is. Végül, de nem utolsósorban új hátsó részt kapott az ötajtós modell (a sarkokat körülölelő, de kecsesebb és mélyebben lévő hátsó lámpák, új hátsó ajtó és kidolgozottabb hátsó lökhárító), amely kiemeli egyéni karakterét, ugyanakkor vizuálisan alacsonyabbá és szélesebbé teszi az autót.
Összhangban a Mitsubishi márkaimidzsével és modelljeinek pozicionálásával, piacra kerül egy Ralliart változat: 150 lóerős, 1,5 literes turbómotorral a háromajtós karosszériában. Emellett a dízelmotor kivételével az összes „régi" erőforrás a kínálatban maradt, 75, 95 és 109 lóerős teljesítménnyel.
A Colt új generációjának utastere is kellemesebbé vált, s olyan környezetet teremt, ahol könnyebb az utazással órákat eltölteni vagy araszolni a nagyvárosok dugóiban. Az olyan megoldások, mint az extra hangtompító lemezek, az extra filclapok, a sűrűbb anyagból készülő hangtompító elemek alkalmazása azt eredményezte, hogy az új Colt sokkal csöndesebb lett, az új felületi mintázattal készülő, áttervezett műszerfal számos eleme megegyezik a Lancer családéval, illetve a gazdagabb felszereltség szintén része volt a fejlesztési filozófiának. A Colt új generációja az adott piactól függően (kivéve az alacsony CO2 emissziójú Clear Tec* változatokat) Európában 2008 októberében vagy novemberében kerül a piacra.
Utolsó frissités ( 2010. szeptember 20. hétfő 01:36 )
 
< Előző   Következő >


Copyright (C)2005-2007 Autós Világ I Médiaajánlat I Impresszum