Regisztráció     Kezdőlapom!         
Főoldal arrow Magazin arrow Hírek arrow Ferrari Challenge - Pici botlás
Főmenü
Főoldal
Magazin
Sport
Katalógus
Használtautók
Galéria
Linkek
Hírlevél archívum
Elérhetőségeink
Listázó
Keresés
Videók
Jogi tanácsok
Magazin
Hírek
Bemutató
Teszt
Történelem
Kiemelt oldalak
IAA 2011
Mítoszok földjén - Ferrari Múzeum
RSS
feed image
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre!







 

Ossza meg ezt a cikket barátaival és ismerőseivel a Facebookon!

Ferrari Challenge - Pici botlás

PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Admin Viewer   
2009. július 08. szerda 02:45
Válint Tibor ismét remekelt a Ferrari Challenge negyedik futamán, a dél-franciaországi Le Castellet-ben.
A szombat délutáni futamon harmadik helyen zárt, a vasárnap délelőtti versenyen pedig másodikként intette le a kockás zászló. Sajnos vezető pozícióját elvesztette a bajnokságban, jelenleg 139 ponttal a második helyen áll, 1 pont hátrányban a francia rivális Bachelier mögött. Péntek a szabadedzésekről szólt, Válint az imolai beállításokkal kezdte meg a tesztet a rekkenő hőségben. A kabinban mérhető 60 Celsius fok kissé megnehezítette a koncentrálást, végül 24 megtett kört regisztráltak Tibornál, amelyekből a legjobb 2.19:781 lett és ezzel a 7. helyen zárta az edzést. A délutáni edzésre módosította a csapat a futóművet, aminek meg is lett az eredménye, hiszen 6. helyen zárta a tesztet Tibor, viszont a köridőn nem tudott javítani, mivel a hőmérséklet tovább emelkedett, és ez tapadásproblémákat okozott a Pirelli gumiknak. Szombaton reggel az előző napi kánikulával ellentétben szakadó eső várta a versenyzőket, így 9 órakor, az első időmérő edzés előtt még kérdéses volt, hogy a még vizes pályán slick vagy esőgumival induljanak tesztelni. A teszt végül jól sikerült, Tibor 2.19:666-os köridővel az 5. helyről rajtolhat délután, az első versenyen. A tesztet a hazai pályán versenyző francia Bachelier nyerte, aki jelenleg Tibor legnagyobb vetélytársa a bajnokságban. Délután felsorakozott a mezőny az első verseny rajtjához.
A hőség elviselhetetlen volt, főleg Tibor szenvedett, hiszen fekete versenyautója szívta a napsugarakat. A rajt jól sikerült, de nehezen tudta tartani a tempót az élmezőnnyel, mivel Válint nem teljesen új gumikkal vágott neki a versenynek a többiekkel ellentétben. Néhány kör alatt azonban kiegyenlítődtek az erőviszonyok, így Tibor megkezdhette a felzárkózást. A vége előtt 5 perccel az egyik versenyző kisodródott és a falhoz vágta a versenyautóját. Az F430-as kigyulladt, így a versenybíróság piros zászlóval leintette a futamot. A végeredmény tehát az utolsó megkezdett kör alapján került véglegesítésre, amely szerint a francia Bachelier győzött, honfitársa Clareton a második, és Válint Tibor a harmadik helyen zárta a versenyt. Ezzel az eredménnyel Tibor bebiztosította helyét a bajnokság vezető pozíciójában, bár Bachelier szorosan mögötte a második helyen áll.
Válint a versenyen futott negyedik legjobb köridejével kiérdemelte a vasárnapi verseny 4. rajtkockáját is. Ferrari Challenge Európai Shell Kupa 1. versenyének eredménye: 1. Jean-Marc Bachelier francia Motor/Piacenza 2. Stephane Clareton francia Stradale Automobile 3. Válint Tibor magyar Warm Up Racing Vasárnap délelőttre az időjárás nem változott, 34 fokos hőségben kellett bizonyítani ismét a pilótáknak. Válint jól kapta el a rajtot, sőt a sikánban sikerült az élen haladó Mallegolt is megelőznie, így néhány körön keresztül vezette a mezőnyt. Mallegol végül egy veszélyes manőverrel visszavette vezető pozícióját. A második helyért végül ádáz küzdelmet vívott Válint a svéd Frodiggal, aki végül elvesztette a tapadást az egyik kanyarban és kicsúszott, így Tibor biztosan behozta a versenyautóját a második helyen. Harmadikként a szombati ezüstérmes Clareton érkezett, a dobogó legfelső fokára pedig a hazai pályán versenyző Mallegol állhatott. Válint Tibor 34 ponttal zárta a hétvégét, amivel sajnos 1 ponttal lemaradva az éllovas Bachelier/Mallegol párostól, második helyen áll a Ferrari Challenge Európai Bajnokságának tabelláján.
A következő futam szeptember 5-én lesz Brnoban, ahol Válint Tibor mellett a raliból visszatérő Spitzmüller Csaba is rajthoz áll. Ferrari Challenge Európai Shell Kupa 2. versenyének eredménye: 1. Yannick Mallegol francia Motor/Piacenza 2. Válint Tibor magyar Warm Up Racing 3. Stephane Clareton francia Stradale Automobile A Ferrari Challenge Európai Shell Kupájának állása: Jean Marc Bachelier francia Motor/Piacenza 140 pont Yannick Mallegol francia Motor/Piacenza 140 pont Válint Tibor magyar Warm Up Racing 139 pont
Utolsó frissités ( 2010. szeptember 20. hétfő 01:33 )
 
< Előző   Következő >


Copyright (C)2005-2007 Autós Világ I Médiaajánlat I Impresszum