| Betűméretező |
|---|
| Partnereink | ||
|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Írta: Admin Viewer | |
| 2010. október 28. csütörtök 21:32 | |
|
- Sokak szerint az elmúlt évek legerősebb magyar mezőnyében szállt versenybe a Subaru Sailing Team... - Ez tényleg így van, hiszen a JOD 35 osztályban most öt olimpikon is rajthoz állt: Litkey Farkas, a Detre testvérek - Zsolt és Szabolcs -, Pomucz Tamás és jómagam. A csapattársaimmal mi eredetileg egy nagyobb hajóosztályban akartunk indulni, de amikor megtudtuk, hogy ilyen jó lesz a mezőny, mi is inkább átneveztünk ide, mert tudtuk, hogy élvezetes versenyre számíthatunk. - És így történt? - Pontosan így. Már az első napi túrafutamon 30-35 csomós szelet kaptunk, úgyhogy hátszélvitorlával hajózhattunk; mint utóbb kiderült, a 17,4 csomós, vagyis 33 km/órás tempóval a hajónk sebességrekordját is felállítottuk. Ez igazi, élvezetes vitorlázás volt, és bár én a túránál sokkal jobban szeretem a pályaversenyeket, most mégis a bajnokság első napjára emlékszem vissza a legnagyobb örömmel.
- A pályán sokkal több a forduló, az akció, és itt derül ki igazán, mennyire működik jól egy csapat. A Subaru Sailing Team legénysége már öt éve összeállt, sőt sokukkal gyerekkorunk óta együtt vitorlázunk; a csapat összeválogatásánál tehát az is szempont volt, hogy a hajót irányító nyolc ember baráti hangulatban dolgozzon együtt. - Hogy tetszett a helyszín? - Rijekától nem messze, Cres szigete mellett zajlott a bajnokság. Ez azért volt szerencsés választás, mert ez új helyszínnek számít a magyar bajnokságban, vagyis nincsenek még róla kialakult tapasztalatok, így mindenkinek egyformán jó esélye lehetett a győzelemre.
- Igen, két autót kaptunk a Subaru Magyarországi Vezérképviseletétől, az Emil Frey Import Kft.-től, egy Outbacket és egy Forestert. Én az Outbacket vezettem, és az autó kifejezetten kellemes meglepetést okozott: az ötórás úton négyen is nagyon kényelmesen elfértünk benne a csomagokkal együtt, ráadásul a motor olyan halk volt, hogy először el sem hittem, hogy dízel. - Volt alkalmuk megtapasztalni a szimmetrikus összkerékhajtás előnyeit? - Az már az aszfalton is feltűnt, milyen stabil és jól irányítható az autó, esténként pedig kifejezetten jól jött a négykerékhajtás, amikor elhagyatott dűlőutakon kapaszkodtunk fel a hegyek tetejére, hogy lássuk, merről jönnek be a szelek, és felkészülhessünk a másnapi futamra. A Subaru tehát nemcsak a támogatás révén segített hozzá minket a győzelemhez, hanem maguk az autók is nagy hasznunkra váltak. |
|
| Utolsó frissités ( 2010. október 28. csütörtök 21:34 ) |
| < Előző | Következő > |
|---|






