Már a Mercedes-Maybach S 680 is az autógyártás, a luxuslimuzinok csúcsát jelenti. Ugyanakkor a BRABUS számára „csupán” az alapot jelenti ahhoz, hogy a bottropi szakemberek kiélhessék a vágyaikat, s megvalósíthassák az álmukat: létrehozni a brutális teljesítmény, a luxus és a lenyűgöző, teljesen személyre szabott belső tér tökéletes elegyét.
A német szuperlimuzin szíve az új fejlesztésű BRABUS 850 6.3 V12-es duplaturbós erőforrás, melynek megalkotásához a régi, jól bevált receptet használta a vállalat motorműhelye: fogta a Mercedes-Benz 6.0 literes egységét, majd 6,3 literre növelte annak a hengerűrtartalmát. A hengerfurat 83 milliméterre nőtt, emellett egyedit főtengelyt, hajtókarokat és kovácsolt dugattyúkat alkalmazott a BRABUS. Aztán nagyobbra cserélték a két gyári turbófeltöltőt, valamint nagy teljesítményű, aktív pillangószelepes sportkipufogót illesztettek hozzá, mely „sport” állásban igencsak izgalmasan szól, „hazatérés” üzemmódban viszont visszafogja az orgánumát. Optimalizálták a motor levegőellátását is: a nagy teljesítményű szűrőkkel ellátott két speciális légszűrőház közvetlenül a hűtőrácsból szívja a levegőt két újonnan kialakított légcsatornán keresztül. A BRABUS nagy teljesítményű alkatrészeinek tökéletes együttműködését új befecskendezési, töltőnyomás-szabályozási és gyújtási térképek koordinálják. Ugyanakkor ezek biztosítják a jelenlegi, szigorú károsanyag-kibocsátási szabványoknak való megfelelést is.
Így a BRABUS 850 6.3 V12-es duplaturbós aggregát 850 lóerőt ad le 5500-as fordulton, miközben a csúcsnyomaték 140 Nm 2100 fordulatszámon. Utóbbit az elektronika 1100 Nm-re korlátozza, hogy megvédje a kilencfokozatú automata váltót és az összkerék-hajtást. A 2,9 tonnás össztömege ellenére a BRABUS 850 4,1 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra, a végsebessége pedig 250 km/h (elektronikusan korlátozva). De még ennél is letaglózóbb az a könnyedség, ahogy a legkisebb gázadásra is megindul a négyüléses csúcslimuzin.
A BRABUS 850 nemcsak kiemelkedő teljesítményt nyújt, de sportosan elegáns megjelenésével is lenyűgözi a rajongókat. A német szakemberek a Mercedes-Maybach hatalmas szedánjához egyedi gyártású aerodinamikai alkatrészeket terveztek, természetesen karbonból, mely ízlés szerint lehet matt vagy magasfényű felületű. A több darabból álló karbon készlet még jellegzetesebb megjelenést garantál a BRABUS 850 számára, ugyanakkor az első légterelőket úgy tervezték meg, hogy nagy tempónál csökkentse az első tengelyre ható felhajtóerőt. Ezáltal javult az autó stabilitása és kezelhetősége. A diffúzorba integrált két feketére zománcozott kipufogócső kifejezetten dinamikus karaktert ad a BRABUS-nak, ám a tökéletes összhatáshoz a 22 colos, kovácsolt feketére festett BRABUS Monoblock Z „PLATINUM EDITION” felnik is hozzájárulnak. Elöl 265/30 ZR22-es, hátul 305/25 ZR 22-es Continental abroncsok feszülnek rajtuk.
A kiváló menetteljesítményekből a BRABUS SportXtra vezérlőmodullal felvértezett légrugózás is kiveszi a részét, mely akár 20 milliméterrel is csökkenti a limuzin menetmagasságát, méghozzá anélkül, hogy közben rontana a rugózási komforton.
Természetesen a BRABUS 850 utastere sem maradhatott változatlan, az exkluzív MASTERPIECE belsőt a cég saját kárpitosműhelyében készítették maximális precizitással. A lakberendezők a fekete külsővel jól harmonizáló „Dark Grey” színű finom bőrt és DINAMICA mikroszálas anyagot választottak a burkolatoknak, s mindenhol megmutatkozik a részletek iránti nagy figyelem. Gyönyörű megoldás például az ajtókárpitokon és az ülésfelületeken feltűnő héjalakú foltvarrás, ráadásul a pontos perforációja adja az ülésszellőztetés optimális működésének alapját. A több helyen feltűnő karbon dekorelemek azonban némi sportosságot is becsempésznek a luxus atmoszférába, még a pedálokon is szénszálas BRABUS betétek vannak. Végül, de nem utolsóssorban a műanyag alkatrészek „Shadow Chrome” bevonatot kaptak. Egyébként minden BRABUS 850 egyedi vásárlói specifikáció szerint készül.
A képeken szereplő BRABUS 850 ára 470.000 euró. Feltétlen említést érdemel még, hogy azok a Mercedes-Maybach S680 tulajok is átalakíthatják és személyre szabhatják az autójukat, akik már korábban megvették azt.



